Pikola

Datum přijetíLeden 2015
AdresaBorek, Plzeňský kraj
CenaZDARMA
MajitelEmília Šurganová
StatusNašla domov

Příběh Pikoly

Pikola se narodila s vadou páteře, má na zádech hrb, který ji neomezuje v pohybu ani nebolí.  Protože nebyla vhodná na ježdění, dostala se do rodiny, kde dělala společnici druhému staršímu koni. Po letech starší kobyla uhynula a Pikola zůstala sama, majiteli utíkala a tak ji nechal zavřenou někde ve stodole. Po nějaké době majitel zemřel a pozůstalí se o Pikolu nezajímali, nestarali a ponechali ji svému osudu bez krmení a vody. Soused ji pustil do výběhu, kde se mohla popásat  a dával jí vodu.

Oslovil mě kamarád, který náhodou mluvil s někým z pozůstalých, že tam je kůň v hrozném stavu.

Na koně jsem se tedy jela podívat spolu s mojí kamarádkou a byly jsme obě zděšené v jakém stavu Pikola je. Začala jsem shánět kontakt na někoho z pozůstalých, ti mi klisnu darovali a druhý den 12.5.2013 jsme ji odvedli. Pikola už tenkrát byla nesmírně milá a vděčná, ale byl na ni hrozný pohled. Veterinářka ji prohlédla a ošetřila, kovář upravil přerostlá kopyta, pravděpodobně hodně dlouho nestrouhaná.

Pokoušela jsem se Pikolu darovat jako společnici, ale bohužel se nenašel jediný zájemce. I přestože Pikola vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu byla dosti finančně náročná si ji nakonec ode mě vzala kamarádka, která se o Pikolu vzorně starala. I když trvalo několik let, než byla Pikola v naprostém pořádku, nakonec dala i krásné zdravé hříbátko.